szczczoteczka-soniczna-zestawZakup szczoteczki sonicznej jest świetnym wyborem zapewniającym profesjonalne czyszczenie zębów, wybielanie oraz umożliwiającym zadbanie o ich zdrowie. Jednak często zadawanym pytaniem jakie pojawia się w sieci i na forach jest niepewność dotycząca zakupu produktu. Potencjalni nabywcy martwią się o to czy nie będą musieli ponosić dodatkowych wydatków związanych z użytkowaniem i działaniem szczoteczki sonicznej. W przedstawionym artykule pragniemy zmierzyć się z tymi przekonaniami i dać jasną i ostateczną odpowiedź.

Zestaw do czyszczenia zębów

Kupując szczoteczkę soniczną nabywamy od razu cały zestaw. Oznacza to, że w opakowaniu znajdziemy WSZYSTKIE potrzebne nam produkty i akcesoria do czyszczenia zębów. Co jest w opakowaniu?

  • Rękojeść szczoteczki sonicznej
  • Końcówki wymienne do szcoteczki – najczęściej jest ich od 3 do 5 (w tym zazwyczaj 2 to klasyczne główki czyszczące, zaś pozostałe mają specjalne przeznaczenie np. wybielające, do czyszczenia aparatów nazębnych i protez bądź nakładka do czyszczenia języka)
  • Ładowarka – niewielka, tak aby zmieściła się nawet w najmniejszej łazience, z miejscem na szczoteczkę i końcówki
  • Etui podróżne – pozwala na przewożenie szczoteczki w sterylnych warunkach

Jest to oczywiście podstawowy zestaw. W niektórych, droższych produktach możemy znaleźć więcej różnorodnych końcówek i innych elementów do szczoteczki sonicznej. Jednak dla potencjalnego, przeciętnego posiadacza jest to zestaw absolutnie wystarczający.

Czy potrzebujemy czegoś jeszcze?

To oczywiście zależne jest od naszych preferencji. Jeżeli do tej pory naszą jedyną poranną czynnością było szczotkowanie zębów, to możemy przy tym pozostać. Jednak stomatolodzy namawiają, aby do mycia zębów dołączyć jeszcze kilka przyzwyczajeń: płukanie jamy ustnej oraz nitkowanie. Ale nie jest to związane bezpośrednio ze stosowaniem szczoteczki sonicznej.

Dlatego osoby które miały do tej pory wątpliwości – mogą spokojnie zamówić sobie swój własny zestaw. Urządzenie i dołączone akcesoria są w pełni wystarczalne.