Dobór odpowiedniej pasty do szczoteczki elektrycznej nie jest tak łatwym zadaniem, jak mogłoby się wydawać! Ze względu na to, że urządzenia te wykonują nawet do 96 000 drgań na minutę – produkt do oczyszczania uzębienia musi być odpowiednio dopasowany. Efekt, jaki wywiera na nasze zęby pasta do zębów jest zintensyfikowany – przez co znacznie łatwiej jest uszkodzić szkliwo. Jakie są podstawowe parametry, na jakie powinniśmy zwrócić uwagę wybierając produkt, który będzie współgrał z elektryczną szczoteczką do zębów?

Niski współczynnik RDA

Współczynnik RDA wskazuje, jaki poziom ścieralności zębiny ma dana pasta. Każdy produkt zawiera jakiś materiał ścierny (zazwyczaj krzemionkę lub węglan wapnia), które usuwają z powierzchni zębów płytkę nazębną i resztki pokarmowe. Jeżeli jednak chcemy korzystać z pasty w połączeniu ze szczoteczką elektryczną – RDA nie może być wyższe, niż 70. Większość produktów wysokość współczynnika ścieralności zębiny to 100 – 120, a materiał abrazyjny to nawet 60% ich składu.

Bromelina

Jest środkiem, który doskonale współpracuje ze szczoteczkami elektrycznymi. To naturalny enzym, który pozyskuje się z owoców i łodyg ananasa. Ma on zdolność do rozkładania płytki nazębnej oraz silne właściwości przeciwzapalne, immunologiczne i przeciwwirusowe – dzięki czemu doskonale chroni dziąsła i błony śluzowe przed powstawaniem stanów zapalnych. Pomaga zachowywać czystość zębów, zapobiega osadzaniu się płytki nazębnej, w wyniku czego przeciwdziała próchnicy i paradontozie.

Substancje pieniące i konsystencja

Wybierając produkt, którego będziesz używać w połączeniu ze szczoteczką soniczną – zdecyduj się na taki, który posiada w składzie niewiele substancji pieniących i ma zwartą konsystencję. Pasta do szczoteczki elektrycznej w połączeniu z tym urządzeniem będzie znacznie mocniej pienić się i rozpryskiwać – szczotkowanie zębów może być więc utrudnione.

Na rynku znajdziemy wiele past przeznaczonych do stosowania ze szczoteczkami elektrycznymi – możemy po nie sięgnąć, w zupełności wystarczy jednak, że rozważnie wybierzemy spośród ogólnodostępnych produktów.

Dobór odpowiedniej pasty do szczoteczki elektrycznej jest wyjątkowo ważny. Nieodpowiednim produktem możemy trwale uszkodzić swoje szkliwo i dziąsła! Jeżeli masz wątpliwości, czy pasta do szczoteczki sonicznej, z której korzystasz jest dla ciebie odpowiednia – skonsultuj się ze stomatologiem. Szeroki wybór past do szczoteczek sonicznych znajdziesz w naszym sklepie. Wystarczy kliknąć TUTAJ.