Pasty do szczoteczek sonicznych

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów past do zębów do szczoteczek sonicznych i elektrycznych. Wśród nich będą między innymi produkty o właściwościach odświeżających, wybielających czy też dedykowane osobom noszącym aparaty ortodontyczne. Łatwo jest więc dopasować pastę do potrzeb swojej jamy ustnej. Nie każdy zwraca jednak uwagę na to, że przy wyborze produktu do oczyszczania uzębienia, należy także rozważyć to, jakiej szczoteczki się używa. Pasta do szczoteczki sonicznej powinna charakteryzować się pewnymi cechami – inaczej może wyrządzić szkody w jamie ustnej.

Szczoteczka soniczna i elektryczna a odpowiednia pasta do zębów

Pasty do szczoteczek elektrycznych powinny charakteryzować się trzema podstawowymi właściwościami:
– by zapewnić komfort oczyszczania jamy ustnej, nie mogą mieć dużej ilości składników spieniających. Używając sonicznej szczoteczki do zębów wytwarzana jest duża ilość piany, co może utrudniać szczotkowanie i zniechęcać do mycia uzębienia przez wymagany czas,
– niski wskaźnik RDA. Niewielki współczynnik ścieralności pasty do zębów to pierwsza rzecz na jaką należy zwrócić uwagę przy zakupie produktu do oczyszczania zębów. Szczoteczki soniczne i elektryczne szybko poruszają swoimi główkami – dlatego też w połączeniu z pastami do zębów z dużą ilością materiału abrazyjnego, mogłyby uszkadzać szkliwo. W konsekwencji, doprowadziłoby to do próchnicy i nadwrażliwości zębów oraz uszkodzenia dziąseł,
– gęsta lub żelowa konsystencja – rzadkie pasty do zębów będą miały tendencje do rozchlapywania się pod wpływem szybkich ruchów szczoteczki, co będzie zmniejszać komfort oczyszczania jamy ustnej oraz wydajność pasty.

Ważny wybór

Jak widać, dopasowanie pasty do rodzaju używanej szczoteczki sonicznej jest istotną kwestią i umożliwia komfortową eksploatację urządzenia. Odpowiedni dobór będzie miał wpływ zarówno na grubość portfela, jak i na zdrowie zębów i dziąseł oraz na jakość oczyszczania uzębienia.

Wyświetlanie 1–9 z 20 wyników

Page 1 of 31 2 3