Środków do rozjaśniania uzębienia możemy znaleźć na sklepowych półkach wiele. Pasty, paski czy aktywne żele – trudno wśród nich wybrać coś, co będzie nam odpowiadać. Nie warto przy tym kierować się wyłącznie ceną, warto spojrzeć także na skład i właściwości produktu. Podpowiadamy, jaki będzie dla ciebie najlepszy.

Jest w czym wybierać!

Jeżeli zdecydujesz się na wybielanie zębów – odwiedź stomatologa. Nie tylko sprawdzi on stan twojego uzębienia (przed rozjaśnianiem trzeba koniecznie wyleczyć wszystkie ubytki!) ale także usunie kamień nazębny. Jego pozostawienie na czas zabiegów mogłoby skutkować powstawaniem nieestetycznych plam. Następnie wybierz odpowiadającą ci metodę wybielania:

  • pasta wybielająca – umożliwia rozjaśnienie barwy uzębienia o 2 – 3 tony. Należy jednak uważać z jej wyborem – na rynku dostępnych jest wiele produktów, które mają wysoki współczynnik RDA, czyli dużą ilość substancji ściernych. Przez to są niebezpieczne, ponieważ mogą ścierać szkliwo. Lepiej więc zainwestować w pastę rozjaśniającą chemicznie, np. dzięki zawartości nadtlenku wodoru. Należy myć nią zęby 2 – 3 razy dziennie, dla wzmocnienia efektu można korzystać z wybielającego płynu oraz szczoteczki elektrycznej lub sonicznej,
  • paski i żele wybielające – umożliwiają rozjaśnienie uzębienia nawet o 4 – 8 tonów. W swoim składzie zawierają substancje aktywne – nadtlenek wodoru lub nadtlenek karbamidu. Paski nakleja się na zęby raz – dwa dziennie na ok. 30 minut, natomiast żele umieszcza w specjalnej, dołączonej do zestawu nakładce, którą nakłada się na zęby na około 4 godziny. Wybielanie oboma metodami trwa około 2 – 3 tygodni,
  • profesjonalne metody – czyli takie, które odbywają się pod czujnym okiem stomatologa. Możemy do nich zaliczyć wybielanie nakładkowe (lekarz wykonuje indywidualnie dopasowaną nakładkę, którą codziennie nosi się w domu na zębach) oraz lampą i laserem, odbywające się w gabinecie, które dają natychmiastowe efekty.
  • szczoteczki elektryczne oraz soniczne – większość nowoczesnych urządzeń tego typu oferuje tryby działa umożliwiające wybielanie zębów. Używanie szczoteczki sonicznej pozwala nie tylko lepiej oczyszczać uzębienie i zapobiegać próchnicy oraz kamieniowi nazębnemu, ale też widocznie rozjaśniać barwę zębów i poprawić stan dziąseł. Do najpopularniejszych modeli szczoteczek elekryccznych zaliczamy firmy Philips Sonicare, Oral-B oraz Smilesonic.

Nie wystarczy samo wybielanie!

Pamiętaj, że żadna metoda wybielania zębów nie daje trwałych efektów. Swoim postępowaniem możesz jednak znacznie je wydłużyć. Dlatego:

  • w trakcie wybielania oraz co najmniej dwie doby po jego zakończeniu stosuj się do wymagań białej diety,
  • zrezygnuj z palenia papierosów,
  • ogranicz picie kawy, herbaty, wina,
  • korzystaj z wysokiej klasy szczoteczki sonicznej lub elektrycznej
  • używaj past i płynów delikatnie podtrzymujących efekt wybielenia.

Pamiętaj, że każde uzębienie jest inne – nie zawsze jest możliwe uzyskanie hollywoodzkiego uśmiechu. Wiele zależy od twojego wieku, przyjmowanych leków czy też genów. Wybielając, uzbrój się także w cierpliwość – w większości metod, efekty widać dopiero po kilku dniach.

© 2017 - Szczoteczka soniczna - Ranking szczoteczek sonicznych