Pasta dla dzieci bez fluoru Nenedent

Oferowany produkt jest przeznaczony dla dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia. Może być bezpiecznie stosowany nawet u takich maluchów ze względu na to, że nie zawiera w swoim składzie fluoru ani substancji konserwujących. Pasta delikatnie, ale również skutecznie usuwa z mlecznych zębów osady oraz chroni je przed atakami bakterii. Ma jabłkowo-bananowy smak.

Pasta dla dzieci bez fluoru Nenedent

Pasta firmy Nanedent posiada naturalny i łagodny skład. Wśród najważniejszych, znajdujących się w nim substancji aktywnych, znajdują się:

• ksylitol (13%) –substancja, która znajduje się w owocach i warzywach. Wykazuje wysokie działanie przeciwpróchnicze, a także przeciwdziała powstawaniu płytki nazębnej, która może przekształcić się w kamień nazębny. Wspomaga remineralizację szkliwa,
  • żel krzemowy – delikatnie oczyszcza uzębienie z osadów i resztek pokarmowych, nawet w przestrzeniach międzyzębowych. Żel poleruje zęby mleczne.

Dzięki delikatnemu składowi, pasta pozostaje bezpieczna dla malucha nawet w przypadku jej połknięcia. Współczynnik pH produktu jest neutralny, chroni florę bakteryjną jamy ustnej. Łagodny i owocowy smak zachęci do szczotkowania nawet najbardziej uparte dzieci. Wysokość współczynnika RDA to 40.

Pasta nie zawiera fluoru, barwników, cukru, mentolu, substancji konserwujących.

Aqua, Hydrated Silica, Glycerin, Ksylitol, Propylene Glycol, Xanthan Gum, Titanium Dioxide, Aroma, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Disodium EDTA, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide.

Pojemność: 50ml.

Napisz pierwszą opinię o “Pasta dla dzieci bez fluoru Nenedent”