szczoteczka smilesonic exRok 2018 już niemal zakończony, więc wszelakie zapowiedziane premiery uraczą nas dopiero w 2019. A przynajmniej tak myśleliśmy, dopóki do naszych drzwi nie zawitał kurier z najnowszą szczoteczką Smilesonic EX – urządzenia do sonicznego mycia zębów, za który odpowiada mieszcząca się w Londynie firma. Niespodzianka to ogromna, zaś ogólnego redakcyjnego hype’u dopełniło już samo opakowanie – producent postanowił nie stawiać na szczególną skromność, otwarcie nazywając swoje nowe dzieło od słowa „Excellence”, czy „doskonałość”. Do tego dochodzi opis zawartości zestawu Smilesonic EX, który, jak na tak niski przedział cenowy (369 złotych), wypada niewiarygodnie bogato. Jak tu więc nie oczekiwać obiecywanej doskonałości? Zwłaszcza, że dobrych szczoteczek sonicznych o niewielkiej cenie nigdy za wiele. Przyjrzyjmy się zatem następcy Smilesonic PerfectClean.

Kup szczoteczkę Smilesonic EX w sprawdzonym sklepie

Zawartość zestawu, design i ogólne pierwsze wrażenia

Po wydarciu „Ekscelencji” z niegodnych łap kuriera i wyzwoleniu zawartości opakowania, naszym oczom ukazał się niezwykle bogaty, zwłaszcza jak na taką półkę cenową, zestaw. Standardowo znajdziemy w nim rękojeść szczoteczki oraz ładowarkę, zaś największe zaskoczenie wywołała u nas obecność… aż czterech końcówek. I to nie byle jakich, ponieważ każda z nich jest innego typu. Normalnie szczoteczki otrzymują końcówkę podstawową, czasem jakąś jedną dodatkową o lepszej funkcjonalności, lecz Smilesonic postawiło na zapewnienie klientom na start pełnego pakietu. Jeśli mamy więc nadwrażliwe zęby, nie musimy od razu rozglądać się za końcówką o miękkich włóknach – takową możemy kupić dopiero po trzech miesiącach, kiedy zużyje się ta dołączona do zestawu. Wzorową ocenę zawartości zestawu zapewnia też obecność twardego podróżnego etui, w którym schowamy nie tylko szczoteczkę, ale też dwie końcówki.

Jak prezentuje się samo urządzenie Smilesonic EX? Wizualnie jest bardzo dobrze. Nasz recenzencki egzemplarz jest czarnego koloru, lecz producent oferuje nam też wariant czerwony, niebieski oraz zielony. Szczoteczka została wykonana z gładkiego, lśniącego plastiku, który jest jednak bardzo wytrzymały. Obudowa jest wodoodporna na tyle, aby można było korzystać z niej pod prysznicem. Na jej froncie umieszczono interfejs, który od razu powinny rozpoznać osoby, które miały wcześniej styczność z poprzednią szczoteczką Smilesonic. Podobnie jak w przypadku modelu PerfectClean, także i tu znajdziemy pojedynczy przycisk, pod którym umieszczono sześć lampek. Zmieniono jedynie ich oznaczenie, wykorzystując słowne podpisy zamiast ikonek. Pięć lampek odpowiada poszczególnym trybom pracy, zaś szósta pełni funkcję wskaźnika stanu naładowania baterii. Obsługa urządzenia Smilesonic EX jest tym samym naprawdę prosta. Wystarczy przytrzymać przez chwilę przycisk w celu włączenia szczoteczki, po czym, naciskając go, wybrać tryb pracy, który nas interesuje. Urządzenie wyłącza się również poprzez przytrzymanie guzika. Warto tu też wspomnieć o tym, że, uruchomiona ponownie, szczoteczka zapamiętuje ostatnio wybrany tryb pracy, wiec nie musimy tracić czasu na zbędne przeklikiwanie się przez inne programy.

Bardzo miłym akcentem ze strony Smilesonic było pozostawienie designu ładowarki indukcyjnej z modelu PerfectClean. W dalszym ciągu otrzymujemy zatem schludną, mała podstawkę, która nie zabiera zbyt wiele miejsca w łazience. Z kolei sama szczoteczka Smilesonic EX, dzięki nowoczesnemu wykonaniu, z pewnością nie będzie odstawać od wystroju reszty pomieszczenia.

smilesonic ex red4 różne końcówki w zestawie

Każda z czterech końcówek wykorzystuje włosie DuPont, będące obecnie jednym z najlepszych typów włókien szczoteczek na rynku. Zmienia ono swój kolor wraz ze stopniowym zużyciem, blednąc powoli, aż stanie się kompletnie białe. Będzie to znaczyć, że końcówka odchodzi już na emeryturę, zaś nam pozostaje wymiana jej na nową.

Jak wspomnieliśmy na początku, zestaw Smilesonic EX zawiera aż cztery końcówki różnego typu. Są to:

 • DailyCare – końcówka o średnio twardym włosiu, jej głównym zadaniem jest zapewnienie użytkownikowi skutecznego szczotkowania zębów zdrowych. Jest to jednocześnie domyślna końcówka tej szczoteczki, więc spodziewamy się, że to właśnie na nią będzie największy popyt.
 • SensiTouch – jeśli cierpimy na nadwrażliwość zębów i dziąseł, końcówka ta zastąpi nam DailyCare. Jej miękkie włosie pozwala na dokładne oczyszczenie uzębienia, nie powodując przy tym dyskomfortu oraz bólu.
 • ShinyWhite – dobra szczoteczka soniczna nie może się obejść bez końcówki wybielającej. ShinyWhite została zaprojektowana tak, aby usunięcie barwiącego osadu przebiegało jak najsprawniej – jej gęste, twarde włosie bez trudu usuwa plamy na szkliwie, będąc jednocześnie idealnym narzędziem do polerowania zębów.
 • OrthoClean – chociaż szczoteczki soniczne mają to do siebie, że mogą nam zastąpić nici dentystyczne oraz irygatory, tak w niektórych przypadkach przestrzenie międzyzębowe użytkownika wymagają naprawdę dokładnego oczyszczenia. Właśnie z myślą o takich ludziach powstała ta końcówka. Posiada ona średnio twarde włosie, które jest jednak zauważalnie dłuższe, niż to, które wykorzystano w końcówce DailyCare. Umożliwi nam to dokładne oczyszczenie nie tylko przestrzeni międzyzębowych, ale też okolic aparatów ortodontycznych i wypełnień protetycznych.
  Każda z końcówek jest wysokiej jakości i idealnie spełnia swoją rolę. Dlatego też warto jest nie trzymać się tylko i wyłącznie DailyCare, a spróbować dać szansę każdej z nich, jeśli wciąż mamy wątpliwości co do domowego rozjaśniania szkliwa.

Kup szczoteczkę Smilesonic EX w sprawdzonym sklepie

Programy pracy i funkcjonalność

smilesonic ex niebieski

Funkcjonalność szczoteczki Smilesonic EX to kolejny dowód na to, że jej nazwa nie jest byle jakim tanim chwytem marketingowym. Oferuje nam bowiem ona aż pięć trybów pracy:

 • Clean – podstawowy tryb pracy, w którym szczoteczka rozwija prędkość 62 000 ruchów na minutę. Nawiasem mówiąc, jest to szybkość dwukrotnie większa, niż w przypadku szczoteczki PerfectClean. I nie jest to nawet szczyt możliwości silniczka!
 • Sensitive – szczoteczka soniczna jest dla ciebie ofertą kuszącą, lecz obawiasz się intensywności jej pracy? A może cierpisz na nadwrażliwość zębów i dziąseł? W obu tych przypadkach, możemy złagodzić pracę urządzenia korzystając właśnie z tego trybu. Zachowuje on szybkość 62 000 ruchów na minutę, lecz są one znacznie mniej intensywne.
 • White – tryb ten wyzwala prawdziwą moc Smilesonic EX. Szczoteczka osiąga w nim szybkość 96 000 ruchów na minutę, co pozwala na usunięcie szpecących plam, zmieniających naturalny kolor szkliwa. Nieważne, czy jesteśmy entuzjastami buraków, papierosów czy kawy – regularne szczotkowanie zębów tym trybem (z wykorzystaniem odpowiedniej końcówki, rzecz jasna) pozwoli nam na rozjaśnienie szkliwa już w kilka dni!
 • Polish – tryb polerujący, w którym szczoteczka osiąga szybkość 70 000 ruchów na minutę. Służy on do nadania zębom blasku oraz gładkości, dzięki czemu staną się one nie tylko bielsze, ale też estetyczniejsze.
 • Gum Care – w trybie tym, szczoteczka również pracuje z optymalną prędkością (62 000 ruchów na minutę). Program Gum Care masuje dziąsła, czyniąc je wytrzymalszymi poprzez stymulację prawidłowego krążenia. W przypadku osób cierpiących na zapalenie dziąseł, regularne masaże pomogą nawet zatamować krwawienie podczas szczotkowania!

Oprócz piątki programów, Smilesonic EX oferuje nam też dwa automatyczne timery, które rozpoczynają pracę natychmiast po rozpoczęciu szczotkowania. Pierwszy z nich odmierza dwie minuty (tyle należy myć zęby), po upływie których szczoteczka wyłącza się sama. Drugi z kolei co 30 sekund będzie nam w międzyczasie przypominać o tym, że nadeszła pora na mycie kolejnej z czterech partii naszego uzębienia. Pół minuty na każdą z ćwiartek w pełni wystarczy do tego, abyśmy mogli cieszyć się posiadaniem zdrowego, pięknego uśmiechu.

Na uwagę zasługuje też wydajna bateria szczoteczki Smilesonic EX. Jeśli korzystamy z niej w pojedynkę, skupiając się głównie na podstawowym trybie pracy, wówczas możliwe jest szczotkowanie zębów nawet przez dwa miesiące, bez konieczności ładowania. Czyni to Smilesonic EX jedną z najwydajniejszych szczoteczek sonicznych na rynku.

Co znajdziesz w zestawie Smilesonic EX?

smilesonic greenW zestawie ze szczoteczką Smilesonic EX znajdują się:

– rękojeść szczoteczki Smilesonic EX

– poręczna, podłączana do gniazdka sieciowego ładowarka indukcyjna,

– etui podróżne, wykonane z twardego plastiku (idealnie sprawdzi się w podróży),

– 4 końcówki,

– 4 kapturki ochronne na końcówki

– instrukcja obsługi

Produkt jest objęty gwarancją na 24 miesiące.

Kup szczoteczkę Smilesonic EX w sprawdzonym sklepie

Werdykt/Czy ta szczoteczka jest dla Ciebie?

Smilesonic EX to chyba największy plot twist, jaki zarezerwowała nam telenowela, zwana rynkiem szczoteczek sonicznych. Nowe urządzenie londyńskiej firmy pojawiło się nagle i kompletnie pozamiatało swoją funkcjonalnością, bogatym zestawem oraz stylowym designem. Za cenę 369 złotych niemal niemożliwe jest znalezienie czegoś lepszego. Gorąco polecamy!