Urządzenie to powstało z myślą o ludziach ceniących sobie wygodę, perfekcyjne czyszczenie oraz wysoką jakość. Szczoteczka elektryczna czyści zęby ruchem obrotowym z prędkością 8 800 ruchów na minutę i usuwa osad, resztki jedzenia oraz przebarwienia na szkliwie. Ich rosnąca popularność całkowicie potwierdza jej skuteczność, zaś solidna struktura pozwala cieszyć się produktem przez długie lata.

Typy szczoteczek, czyli którą wybrać?

elektryczna szczoteczkaNa rynku dostępne są trzy główne rodzaje szczoteczek napędzanych baterią. Podstawową i pierwszą jest szczoteczka elektryczna. Może być użytkowana zarówno przez osoby dorosłe jak i dzieci. Końcówka czyści zęby dzięki obracającej się główce, która rozpędza się do prędkości nawet 8 800 obrotów na minutę. Jest to urządzenie intuicyjne – każdy z łatwością przyswoi sobie jej obsługę. Kolejnym typem jest szczoteczka soniczna, to nowsza wersja pierwszej szczoteczki. Różni się przede wszystkim rodzajem wykonywanych ruchów. Zęby czyszczone są ruchem pulsacyjnym (drgającym) i osiągają prędkość nawet 32 000 ruchów na minutę. Dzięki temu nie tylko usuwają osad i resztki jedzenia, ale również niszczą łańcuchy bakterii odpowiedzialnych za tworzenie się próchnicy. Trzeci rodzaj szczoteczki do zębów, to ultradźwiękowa. Jest to najnowszy z przedstawionych produktów, zdecydowanie lepiej wyposażony i ulepszony pod względem czyszczenia zębów. Dzięki emitowaniu fal ultradźwiękowych szczoteczka ta usuwa przebarwienia, osad, bakterie i zapewnia najwyższy komfort podczas mycia zębów. Jest to doskonała opcja dla osób z wrażliwymi, krwawiącymi dziąsłami, noszącymi protezy lub mosty, a także dla wszystkich tych, których interesuje dobrze skonstruowany produkt o wielu funkcjach i wysokiej jakości szczotkowania.

Działanie szczoteczki elektrycznej i sonicznej

Dlaczego warto zainwestować w szczoteczkę elektryczną? Zdaniem ekspertów i stomatologów, to przede wszystkim dużo większa jakość czyszczenia. Zęby są pozbawione osadu, zaś specjalnie wyprofilowana główka szczoteczki sonicznej lub elektrycznej dociera do każdego miejsca w jamie ustnej oraz przestrzeni międzyzębowych. Poza tym dodatkowe funkcje poprawiają jakość mycia zębów. Większość urządzeń posiada wbudowany czujnik siły nacisku (czerwona lampka informuje nas o zbyt mocnym docisku główki do zęba), wskaźnik poziomu naładowania baterii, a także tzw. smartimer, czyli tryb automatycznie wyłączający urządzenie po 2 minutach pracy. Poza ciekawymi funkcjami możemy także spotkać wbudowane tryby pracy szczoteczki, najczęściej występujące to: normal, sensitive (do wrażliwych zębów) oraz whitening (wybielający).

To nowoczesne urządzenie jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto pragnie zadbać o swoją jamę ustną profesjonalnie.