Pod koniec lat 80 poprzedniego stulecia doszło do spotkania młodego przedsiębiorcy z branży elektrotechnicznej – Davida Giulianiego oraz naukowców z Uniwersytetu w Waszyngtonie -Davida Engela i Roya Martina Zdecydowali się oni połączyć swoje siły w celu stworzenia nowego urządzenia do higieny jamy ustnej i założyli firmę GEMTech.

Minęło kilka lat wytężonej pracy, niekończących się badań i produkcji udanych mniej bądź bardziej prototypów, nim wspólnicy zaprezentowali światu swoje dzieło – szczoteczkę Sonicare. Swój debiut miała ona w listopadzie 1992 roku, na konwencji medycznej w słonecznej Florydzie.

W roku 1995 firma założona przez Davida Giulianiego, Davida Engela i Roya Martina zmieniła nazwę na Optiva Corporation. Końcem wspólnej drogi założycieli marki Sonicare okazał się być

październik 2000 roku, kiedy to ich innowacyjność i potencjał zostały dostrzeżone przez markę Philips. Optiva Corporation została przejęta przez dział urządzeń AGD i higieny osobistej. Po kilku miesiącach świat poznał Philips Oral Healthcare – nową markę reprezentującą doskonałą jakość, zaprezentowaną kilka lat temu na florydzkiej konwencji.

Intensywne działania marketingowe firmy Philips oraz systematyczne poszerzanie proponowanej oferty odniosły pożądany skutek. Szczoteczki Sonicare zaczęły być coraz bardziej popularne, a osiągnięcie pełni sukcesu nie zajęło dużo czasu. Już pod koniec 2001 roku urządzenia osiągnęły najlepsze wyniki sprzedaży w swojej kategorii w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Od 2003 roku produkt jest identyfikowany z nazwą, jaką dobrze już znamy – Philips Sonicare.

Najnowsze szczoteczki marki Philips Sonicare reprezentują zupełnie nową jakość dbania o higienę jamy ustnej. Oferują połączenie niezwykle szybkich ruchów włókien o częstotliwości dźwiękowej z ruchami wymiatającymi; w efekcie, główka szczoteczki osiąga prędkość około 62 000 drgań na minutę. Urządzenia zachwycają zarówno funkcjonalnością, możliwością wyboru jednego z wielu oferowanych trybów jak i designerskim wyglądem. Umożliwiają pracę na akumulatorze do 2 lub 3 miesięcy, a gdy zajdzie potrzeba ładowania – odbywa się ono poprzez umieszczenie rękojeści szczoteczki na indukcyjnej podstawce. Do każdej z oferowanych przez markę Philips rękojeści, pasują wszystkie dostępne na rynku końcówki Philips Sonicare.

 

Philips Sonicare oferuje obecnie wiele szczoteczek do zębów. Według naszego rankingu, najlepsze z nich to:

  • Philips Sonicare FlexCare Platinum

Szczoteczka ta oferuje wybór jednego z trzech programów mycia w jednej z trzech dostępnych prędkości, co razem daje aż dziewięć kombinacji, które możemy dostosować do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. W zestawie ze szczoteczką, producent oferuje między innymi zapas dwóch końcówek oraz dwie ładowarki, z których jedna jest w formacie podróżnym, a druga – połączona została ze specjalną stacją, dezynfekującą główki szczoteczki promieniami UV.

  • Philips Sonicare DiamondClean

Ten model szczoteczki może działać w jednym z pięciu wbudowanych trybów pracy. Poza ponadprzeciętnymi możliwościami oczyszczenia zębów i przywrócenia ich naturalnej bieli, urządzenie to charakteryzuje się niebanalnym designem. Zestaw w którym można zakupić szczoteczkę, zawiera między innymi dwie zapasowe końcówki, podróżne etui z ładowarką umożliwiającą podłączenie urządzenia do USB oraz drugą ładowarkę, ukrytą w szklance.

  • Philips Sonicare Healthy WhitePlus

Urządzenie oferuje możliwość skorzystania z jednego z dwóch trybów pracy w jednej z trzech dostępnych prędkości, co razem daje aż sześć opcji umożliwiających dostosowanie oczyszczania do aktualnych potrzeb.

W zestawie znajduje się zapasowa końcówka, ładowarka oraz rękojeść szczoteczki.

  • Philips Sonicare EasyClean

Jest to szczoteczka, która poza doskonałym działaniem zachwyca także niską ceną. Oferuje możliwość skorzystania z podstawowego trybu sonicznego oczyszczania zębów. Proponowana w zestawie z trzema zapasowymi końcówkami, ładowarką oraz kosmetyczką.